fbpx
25.10.2019

Potrawy, które pomagają rozwijać masę mięśniową

Kiedy widzimy w internecie pięknie wyrzeźbioną kobietę lub mężczyznę – wydaje nam się zawsze, że taka osoba musi spędzać pół dnia na treningach. Jednak to nie jest do końca prawda. Wyrzeźbiona sylwetka to nie tylko siłownia i aktywność fizyczna. To przede wszystkim odpowiednie żywienie. Bez zdrowej i zbilansowanej diety – godziny na siłowni mogą nic nie zdziałać. Dlatego jeśli zależy nam na wyraźnie zarysowanych mięśniach – powinniśmy zacząć zwracać uwagę na to co jemy.

Co powinny zawierać dania, które wspierają rozwój mięśni?

Bardzo ważnym składnikiem jest na pewno mięso – ale tutaj należy zaznaczyć, że powinno to być mięso dobrej jakości.Zatem wołowina, zawierająca żelazo, cynk i witaminy z grupy B oraz – co najważniejsze – pełnowartościowe białko i aminokwasy. Także mięso kurczaka oraz indyka, które pomaga budować i naprawiać tkanki.

Do tego jajka – uznawane często za najlepsze źródło białka odzwierzęcego, które dodatkowo zawierają odpowiedni rodzaj tłuszczu i dziewięć istotnych dla organizmu aminokwasów. 

Kolejny ważny składnik to ryby, które także zapewniają wysokowartościowe białko. Zawierają także kwasy tłuszczowe Omega-3 – niezbędne w jadłospisie ze względu na wspomaganie metabolizmu oraz pracy mózgu.

Poza białkiem – ważne są także węglowodany!

Tutaj dobrym wyborem będą na pewno płatki owsiane i ziarna, które są doskonałym źródłem węglowodanów a do tego mają niski indeks glikemiczny. Produkty te mogą pomóc nam zwiększyć utratę tłuszczu i zapewnić stałe źródło węglowodanów, które sprzyja zachowaniu zdrowych mięśni. 

Do tego oczywiście owoce oraz warzywa, czyli najlepsze źródła przeciwutleniaczy, witamin, beta-karotenu oraz błonnika, który jest niezbędny, by utrzymać trawienie na prawidłowym poziomie. 

Dieta Active dla osób aktywnych fizycznie FitCookera jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy marzą o wyrzeźbionej sylwetce. Została przygotowana we współpracy z trenerami, w oparciu o najnowsza wiedzę z dziedziny żywienia sportowców. Potrawy zawierają odpowiednią ilość białka a rozkład makroskładników jest opracowany tak, by optymalnie wspierać rozwój tkanki mięśniowej, dawać siłę i energię do treningów.

Jeśli zatem marzycie o pięknie wyrzeźbionej sylwetce – dieta Active, będzie dla Was idealnym rozwiązaniem.Podobne tematy:
14.10.2019

Trening EMS – najbardziej profesjonalny electro – trening

Dzisiaj, kiedy liczy się oszczędność każdej minuty, znalezienie czasu na regularne treningi robi się coraz trudniejsze.  Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest personalny trening metodą EMS. Ten rodzaj treningu, jest wysoce efektywną i oszczędną czasowo metodą treningową służącą modelowaniu sylwetki przy jednoczesnym  zwiększeniu siły i wytrzymałości. Przynosi również bardzo dobre efekty...
27.09.2019

Dynia – królowa jesiennego stołu

Dynia to zdecydowanie królowa spośród jesiennych warzyw. Jej właściwości doceniali już meksykańscy Indianie, którzy wykorzystywali ją zarówno w kuchni jak i medycynie. Wierzyli oni, że dynia powstała z ciał zmarłych bogów dlatego była silnie zakorzeniona w kulturze. Z dyni wyrabiano różne przedmioty, takie jak misy, naczynia a nawet rzeźby. Motyw...
Komentarze 0
Nie odnaleziono żadnych komenatrzy. Bądź pierwszy!
Twój komentarz