fbpx
09.05.2019

Jesteś na diecie? Pij wodę!

Wielkimi krokami zbliża się lato a co za tym idzie – wysokie temperatury. To czas, kiedy naturalnym staje się dla nas przyjmowanie płynów – zwyczajnie ich potrzebujemy, by schłodzić ciało i ugasić pragnienie.

Badania pokazują, że latem kupujemy 5 razy więcej wody mineralnej niż podczas innych pór roku. Zimą chętniej sięgamy po gorącą kawę, herbatę czy czekoladę. które niestety nie gwarantują naszemu organizmowi wystarczającego nawodnienia.

Prawda jest taka, że powinniśmy pić WODĘ – niezależnie od tego czy na dworze jest gorąco czy tez nie. Zdrowy człowiek powinien jej wypijać około 1,5 litra dziennie, a jeśli uprawiacie sport – wartość ta może być nawet 2 razy wyższa. I nie jest to żaden mit dietetyczny!!! To fakt.

Życiodajna woda

Każdy z nas wie o tym z lekcji biologii – bez wody nie ma życia. Koniec i kropka. Nasze ciało w około 70% składa się właśnie z wody. Woda to także 80% objętości naszych mózgów, 75% objętości mięśni oraz ok. 80% krwi. Żeby nasz organizm mógł sprawnie funkcjonować – potrzebuje właściwego nawodnienia. Bez tego organy takie jak serce czy nerki nie mają szans na prawidłowe spełniania swoich podstawowych funkcji. Ponadto woda reguluje temperaturę ciała i zapobiega np. udarom.

Woda to piękno

Jeśli nie przekonuje Was powyższy akapit – cóż … sięgniemy nieco do ludzkiej próżności. W końcu każdy z nas chce być piękny i cieszyć się fantastyczną cerą. I tutaj znowu – najważniejsza jest ….. woda 😉

Nasza skóra potrzebuje nawilżenia i nie mówimy tutaj wcale o kremach czy preparatach zewnętrznych. Żaden krem bowiem nie zadziała jeśli nie dostarczysz wody do głębokich tkanek i organów. Woda pozwala skutecznie oczyścić skórę z toksyn, opóźnia procesy starzenia oraz sprawia, że mamy elastyczną i jędrną cerę.

Ach ….. i jest też najskuteczniejszą bronią w walce z cellulitem!

Woda a odchudzanie

No dobra – woda sama w sobie nie odchudza. Jednak picie odpowiedniej jej ilości wpływa zbawiennie na proces trawienia, dzięki temu, że woda wpływa na lepsze ukrwienie naszych jelit. Ponadto pijąc dużo wody przyśpieszamy nasz metabolizm, który jak wiecie – jest kluczowy dla procesu redukcji wagi.

Woda jest też świetnym wypełniaczem żołądka! Jeśli macie kłopot z silną wolą na diecie i chcecie sięgnąć po słodką przekąskę, wypicie szklanki wody może Was do tego skutecznie zniechęcić.

Lepsza forma – fizyczna i psychiczna

Wiecie, że pare szklanek wody może skutecznie zastąpić tabletki na ból głowy? Woda poprawia też koncentrację, a dzięki temu także pamięć.

Nasze mięśnie także lepiej funkcjonują jeśli są odpowiednio nawodnione. Dlatego trenując odczuwamy zwiększone pragnienie i absolutnie nie powinniśmy czekać z uzupełnianiem płynów do momentu kiedy “zaschnie nam w gardle”. Woda – poprzez usprawnienie dopływu krwi do mięśni – poprawia wydolność organizmu. Jeśli zatem planujecie pobić nowy rekord – warto mieć ze sobą butelkę wody 😉

Nie smakuje? Mamy kilka pomysłów!

Większość osób, które nie piją odpowiedniej ilości płynów tłumaczą się faktem, że nie znoszą smaku wody …. a właściwie jego braku. Jeśli to także Wasz problem – zachęcamy do eksperymentowania.

Absolutnie nie polecamy sięgania po gotowe wody smakowe, które poza wzmacniaczami smaku i aromatu – zawierają także tonę niepotrzebnego cukru.

Spróbujcie do dzbanka z wodą dodać ziół takich jak mięta czy bazylia. Idealnie sprawdzą się sezonowe owoce ale także warzywa takie jak ogórek czy seler. Możecie tez postawić na klasykę, czyli wodę z lodem i cytryną! Taka mikstura ma mnóstwo witamin. lepiej smakuje i doskonale oczyszcza organizm.

Pamiętajcie, że bez wody nie ma SKUTECZNEGO ODCHUDZANIA. I nie chodzi tutaj tylko o podjadanie czy lepsze trawienie. Dieta redukcyjna to proces, przez który przechodzi cały Wasz organizm. Aby więc cieszyć się szczupłą, piękną sylwetką, bez cellulitu, z jędrną i elastyczną skórą – MUSICIE PIĆ WODĘ.

Przetestuj nasze diety
Podobne tematy:
25.10.2019

Potrawy, które pomagają rozwijać masę mięśniową

Kiedy widzimy w internecie pięknie wyrzeźbioną kobietę lub mężczyznę - wydaje nam się zawsze, że taka osoba musi spędzać pół dnia na treningach. Jednak to nie jest do końca prawda. Wyrzeźbiona sylwetka to nie tylko siłownia i aktywność fizyczna. To przede wszystkim odpowiednie żywienie. Bez zdrowej i zbilansowanej diety - godziny...
14.10.2019

Trening EMS – najbardziej profesjonalny electro – trening

Dzisiaj, kiedy liczy się oszczędność każdej minuty, znalezienie czasu na regularne treningi robi się coraz trudniejsze.  Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest personalny trening metodą EMS. Ten rodzaj treningu, jest wysoce efektywną i oszczędną czasowo metodą treningową służącą modelowaniu sylwetki przy jednoczesnym  zwiększeniu siły i wytrzymałości. Przynosi również bardzo dobre efekty...
Komentarze 0
Nie odnaleziono żadnych komenatrzy. Bądź pierwszy!
Twój komentarz