fbpx
10.04.2019

Dieta pudełkowa dopasowana do Twoich potrzeb

Catering dietetyczny ma wiele oczywistych zalet takich jak np. oszczędność czasu, który musielibyście poświęcić na zakupy, planowanie posiłków oraz ich gotowanie. Dzięki diecie pudełkowej otrzymujesz do domu  lub biura świeże, zróżnicowane posiłki, z kalorycznością obliczoną pod Twoje potrzeby i odpowiednimi wykluczeniami – jeśli jesteś alergikiem czy wegetarianinem.

Często jednak zastanawiacie się czy catering dietetyczny to odpowiednie rozwiązanie dla Was a kiedy decydujecie się na skorzystanie oferty Fit Cookera – nie wiecie jak dobrać odpowiednią dla siebie kaloryczność i z której opcji skorzystać.

Postanowiliśmy pomóc i przygotowaliśmy check-listę, która pomoże Wam wybrać optymalną dietę.

Jaki jest Twój cel?

Nie każdy kto decyduje się na skorzystanie z usług cateringu dietetycznego ma potrzebę schudnięcia. Czasami po prostu chcecie zdrowo i smacznie jeść, a czasami wyrobić odpowiednie nawyki żywieniowe. W zależności od tego co zamierzacie osiągnąć – powinniście dopasować kaloryczność swojego zestawu.

Jeśli chcecie schudnąć powinniście zamówić catering o odpowiednio niskiej kaloryczności, dzięki której systematycznie będziecie tracić na wadze. W pozostałych przypadkach kaloryczność posiłków musi odpowiadać Waszemu zapotrzebowaniu na energię – inaczej będziecie chodzić głodni i dojadać. 

W obydwu wariantach pomocne będą kalkulatory BMR – dostępne w internecie. Wystarczy wprowadzić tam parametry takie jak wiek, waga, wzrost, poziom aktywności fizycznej oraz cel – i w kilka minut otrzymujemy nasze indywidualne zapotrzebowanie energetyczne. 

Active, Wege, a może low IG?

Fit Cooker oferuje Wam opcje dietetyczne dopasowane do nietolerancji pokarmowych czy tez po prostu – Waszych opodobań żywieniowych.  Dla osób zdrowych, – proponujemy oczywiście tradycyjną wersję Fit&Healthy . Jeśli – z takich czy innych względów – nie spożywacie mięsa, odpowiedzią jest oczywiście dieta wege. Jeżeli borykacie się z nietolerancją laktozy czy glutenu (a nawet obydwu tych rzeczy na raz) – wybierzcie dietę Lacto Free, Gluten Free lub Lacto & Gluten Free. Naszą sztandarową i autorską dietą jest opcja Active – stworzona z myślą o osobach intensywnie lub ZAWODOWO uprawiających sport. Dieta ma dopasowaną do sportowego trybu życia podaż białek i węglowodanów, a zamiast zwyczajowych 5 posiłków – znajdziecie tutaj 4 pożywne porcje: śniadanie, dwa obiady oraz kolację. Jeśli trudno Wam uwierzyć w skuteczność diety Active w budowaniu formy – zajrzyjcie np. na profil facebookowy Barbara Zielińska – Dancing with a Gym, na którym zobaczycie jaką sylwetkę wypracowała Basia przy wsparciu naszego zestawu.

Nowością w ofercie Fit Cookera jest dieta LOW IG skierowana do osób borykających się z problemem insulinoodporności  – a więc odpowiednia dla cukrzyków. W tej opcji potrawy są komponowane z odpowiednio dobranych produktów zbożowych jak i warzyw czy owoców o niskim i średnim indeksie glikemicznym.

Natomiast jeśli cierpicie na jakieś inne alergie (np. na orzechy czy jakieś konkretne warzywa lub owoce) zawsze możecie zdecydować się na indywidualną dietę, która w 100% zostanie dopasowana do Waszych upodobań i wymagań. 

Do domu czy do biura?

Nasi kierowcy dostarczają Wasze pudełka bardzo wcześnie rano i zostawiają je w umówionym miejscu. Jeśli z jakiś przyczyn nie chcecie zamawiać cateringu na adres domowy – możemy dostarczać jedzenie także do biura, gdzie będzie na Was oczekiwało na recepcji. 

Z weekendami czy bez?

W 90% przypadków nasi Klienci decydują się na dietę ciągłą, a zatem taką, w której w dni powszednie dostarczamy catering codziennie rano, natomiast dania na obydwa weekendowe dni – przywożone są w sobotę. Jeśli często wyjeżdżacie na weekendy, lub też dni te są dla Was okazją do spotkań ze znajomymi w restauracjach – możecie zamówić dostawę cateringu wyłącznie w dni powszednie. Jeśli wyjazdy zdarzają Wam się okazjonalnie  (nie tylko w weekendy) – nie martwcie się. Jeśli dacie nam znać odpowiednio wcześniej – bezkosztowo zawiesimy Wasze dostawy na określone dni i wznowimy je we wskazanej dacie. Podobnie zresztą możecie na konkretne daty zmienić adres dostawy cateringu. Wystarczy, że uzgodnicie to telefonicznie lub mailowo z pracownikiem biura!

GRATULUJEMY – TWOJA DIETA JEST DOPASOWANA!!!

Odpowiedzi na powyższe pytania pozwalają zdecydować, która dieta Fit Cookera będzie dla Was optymalna. To ważne, gdyż tylko posiłki dopasowane do Waszych potrzeb zapewnią Wam osiągnięcie celów i uchronią przed efektem jo-jo.

Oczywiście jeśli potrzebujecie pomocy w doborze diety – zawsze możecie na nas liczyć. Zależy nam byście byli zadowoleni z usług Fit Cookera i żeby nasze jedzenie wywoływało uśmiech na Waszych twarzach.

Podobne tematy:
30.04.2019

Dieta podczas majówki

Długi majowy weekend to czas, kiedy najczęściej odpoczywamy poza miastem oraz spotykamy się z rodziną i znajomymi. Początek maja daje już możliwość spędzania czasu na zewnątrz - a co za tym biesiadowania przy grillu, które jak wskazują badania - jest jednym z ulubionych zwyczajów Polaków. Dla osób, będących na diecie taki...
10.04.2019

Słodycze na diecie.

Kto z nas nie lubi słodyczy? Czekoladki, batoniki, ciasteczka i serniczek …… na samą myśl cieknie ślinka i dlatego kategoryczne wyeliminowanie ich z naszej diety przychodzi bardzo trudno.  Ile to razy będąc na diecie brała Was ochota na coś słodkiego, która ostatecznie doprowadzała do zjedzenia litra lodów zagryzanych herbatniczkami? Zazwyczaj...
Komentarze 0
Nie odnaleziono żadnych komenatrzy. Bądź pierwszy!
Twój komentarz