fbpx
08.08.2019

Dieta na cellulit!

Nie każda osoba decyduje się na stosowanie cateringu dietetycznego ze względu na wagę. Czasami chcemy po prostu zacząć odżywiać się regularnie, nauczyć dobrych nawyków czy  w przypadku kobiet…… pozbyć się uporczywego cellulitu!

99,9% kobiet twierdzi, że go ma.

Większość z nich stosuje kremy, zabiegi medycyny estetycznej, ale czy wiecie, że podstawą jest dieta oraz regularna aktywność fizyczna? 

Skuteczna dieta na cellulit musi być przede wszystkim KONSEKWENTNA. Nie powinna zawierać cukru oraz soli, za to musi być bogata w antyoksydanty i witaminę C, która oczyszcza i odwadnia organizm. 

W diecie na cellulit należy unikać produktów tłustych i smażonych oraz słodyczy. Przydadzą się rośliny strączkowe, na które trzeba jednak uważać ze względu na dużą ilość kalorii. 

Kolejna sprawa to nawodnienie.

Osiem szklanek niegazowanej wody mineralnej to konieczność, natomiast powinniście odstawić kawę, czarną herbatę i alkohol. Te produkty odwadniają organizm i należałoby je ograniczyć do absolutnego minimum.

Niezbędnym składnikiem jest też oczywiście błonnik, który znajdziecie w produktach pełnoziarnistych. Ciemne pieczywo i płatki owsiane doskonale sprawdzą się w codziennym jadłospisie osoby walczącej z cellulitem.

Na diecie antycellulitowej warto też jadać brokuły. Brokuły zawierają kwas liponowy. Zapobiega on procesowi twardnienia kolagenu w skórze, w wyniku którego powstaje cellulit. Brokuły są także bogatym źródłem witaminy C, która bierze udział w odbudowie kolagenu, co wpływa pozytywnie na redukcję cellulitu.

JAKA JEST NAJLEPSZA DIETA NA CELLULIT?

Smaczna, różnorodna i zbilansowana! W ofercie Fit Cooker Catering będzie to po prostu propozycja Fit & Helathy, która zawiera niezbędne składniki odżywcze, witaminy oraz minerały. Dania w tej diecie tworzymy na bazie wysokogatunkowego mięsa, ryb, jaj, nabiału, szerokiego wachlarza warzyw, owoców czy nasion wybranych zbóż. Jest to idealna propozycja dla każdego – bez względu na to czy chce zredukować wagę, czy też walczy z uporczywym cellulitem.

Komentarze 0
Nie odnaleziono żadnych komenatrzy. Bądź pierwszy!
Twój komentarz